foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

wigp17Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje. 

W naszym przedszkolu przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali, nasze dzieci intensywnie ćwiczyły przed występem, ucząc się pięknych kolęd, świątecznych piosenek, wierszy oraz przygotowując ze swoimi paniami stroje. Nadszedł wreszcie ten wyjątkowy dzień w roku- dn. 22 grudnia dzieci zaprezentowały swój występ przed rodzicami. A po  przedstawieniu wręczały swoim bliskim własnoręcznie zrobione upominki i kartki świąteczne, dzieliły się opłatkiem i składały życzenia. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. Jednak w tym roku spotkanie nie zakończyło się tak szybko. Otóż po tych uroczych występach odwiedził dzieci Gwiazdor, przynosząc im worek prezentów. Póżniej wszystkie przedszkolaki wraz z rodzicami  i paniami zasiadły do wspólnego stołu, częstując się przygotowanymi smakołykami. Oprócz zdrowych owoców były także własnoręcznie pieczone przez dzieci pierniczki. To było coś wspaniałego, gdy tyle osób na raz zasiadło wspólnie do stołu. Na wspólnych rozmowach, opowieściach, wspomnieniach z dzieciństwa, wymianach przepisami kulinarnymi oraz słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane.

Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowity występ.

Kochani Rodzice, życzymy Wam  kolejnych takich spotkań, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię i radość. Życzymy Wam również zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku, spełnienia tych najskrytszych marzeń. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

autor: B. Paczkowska, I.Matysek

GALERIA

Komunikaty

Uwaga!

UWAGA!

Od II semestru obowiązuje nowy plan zajęć

POBIERZ

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy

 

puchatek

projekt002