foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel/fax: 62 739-20-35
spbogdaj@sosnie.pl

Szkoła Podstawowa

im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju

lanc18W piątek 2 marca 2018r. odbył się apel z okazji 86. rocznicy śmierci Jerzego Lanca. ,,My, młodzi ludzie, powinniśmy wpatrywać się dziś w dumę naszej ziemi – Jerzego Lanca i za jego przykładem szanować to, co czyni nas Polakami"- powiedziała na wstępie uczennica Karolina Dubiel. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat osiągnięć i najważniejszych faktów z życia Jerzego Lanca.

Jerzy Lanc był wybitnym nauczycielem i gorącym patriotą. Urodził się w 1901 roku na Śląsku Cieszyńskim. Podjął pracę jako nauczyciel i kierownik szkoły w Szklarce Śląskiej. Jako orędownik prawdy i polskości uczył dzieci mowy ojczystej i wpajał im najwyższe wartości narodowe. Był również prezesem i założycielem wielu organizacji i kółek w Szklarce Śląskiej. Od tego czasu, kiedy tak aktywnie działał, minęło wiele lat. Jednak pamięć o Nim  nie zaginęła w sercach dzieci.

Delegacja młodzieży wraz z p. M. Szewczykiem, udała się na cmentarz w Szklarce Śląskiej, aby zapalić znicz na grobie Jerzego Lanca i złożyć wiązankę kwiatów. Tam również chwilą ciszy uczczono pamięć tego wielkiego człowieka.

Jerzy Lanc to dla nas wielki autorytet, duma i chluba. jemu winniśmy jesteśmy pamięć, szacunek i cześć!

autor: J. Zawidzka

GALERIA

Komunikaty

Uwaga!

UWAGA!

Od II semestru obowiązuje nowy plan zajęć

POBIERZ

1% DLA SZKOŁY

Baner

Realizujemy

 

puchatek

projekt002